את רוב הלילות בשביל מעבירים בבקתות האלפיניות.
הבקתות האלפיניות הן בקתות אשר מספקות מקום לינה, אוכל חם ומקלחת (בחלק מהמקרים ולרוב בתשלום), וכל זה במחיר זול יחסית (במיוחד יחסית לעובדה שבחלק מהמקרים מביאים את האספקה לבקתות עם מסוקים).
רוב הבקתות שבהן תישנו (מלבד אחת) הן חברות באחד מהמועדונים האילפינים הארופאים. המועדונים, כשמם הם, מאגדים אנשים שאוהבים לטייל באלפים או עוסקים בספורט אלפיני. החברות במועדון מעניקה הנחה של בערך 50% במחירי הלינה בבקתות שחברות במועדון, מה שהופך את החברות להחלטה כלכלית טובה כבר אחרי 4 לילות (עוד על איך להרשם למועדון ב"טיפים").

הבקתות מהוות מקום מעולה להכיר אנשים אחרים שמטיילים, ואתם יכולים להיות בטוחים שבתור ישראלים אתם תהיו ממש יוצאי דופן באזור (ברוב הבקתות, בעיקר בגרמניה, אוסטריה ותחילת איטליה פגשנו כמעט אך ורק גרמנים). הגרמנים (לפחות המטיילים) הם אנשים שמאוד כיף לנהל איתם שיחות ולהעביר את השעות (הלא מעטות) בערבים.

בבקתות יספקו לכם מיטה עם מזרן נוח (לרוב! היתה בקתה אחת קצת פחות טובה...), שמיכות וכרית.
לכל בקתה יש אזור בו שמים את הציוד המלכלך (מקלות הליכה ונעליים), בחלק מהמקרים יש ממש חדרי ייבוש מתקדמים לצורך ייבוש של הציוד.
לאזורי הלינה בבקתות מחוייבים להכנס עם כפכפים (אנחנו הבאנו קרוקס), את נעלי ההליכה משאירים בחדר המתאים. בנוסף לכך, אתם מחויבים להביא ליינר שק שינה (למי שלא מכיר, זה כמו שק מאוד דק שבדרך כלל נכנסים אליו ואיתו נכנסים לשק שינה בשביל תוספת חום). הסיבה לליינר בבקתות היא שהבקתות לא מבצעות כביסה אחרי כל לילה (ואולי גם לא אחרי כל שבוע), ולכן הם (ואתם) מעדיפים לישון בשק משלכם שיפריד בינכם למצעים של הבקתה. אם זה לא היה ברור עד עכשיו אז לא, לא צריך שק שינה. רק את הליינר.

אתם בטח שואלים את עצמכם מה לגבי הזמנה מראש של מקום שינה. אז ככה, באופן כללי לרוב אין בעיה של מקום אך יש פה שני יוצאי דופן:
בחלק מהבקתות כן יש פוטנציאל סיכון כי הן יותר מתוירות מהאחרות (וזה מצויין ב"מדריך ימים" באיזה בדיוק).
בסופ"שים תמיד יש סיכון (הלילות של שישי ושבת).
ככלל, כדאי להתקשר יום או יומיים לפני להזמין מקום (וניתן לבקש מבעל הבקתה שאתם כרגע ישנים בה להתקשר בשבילכם. בבקתות המתוירות יותר או לקראת סופ"שים מומלץ לוודא קצת לפני.
חשוב לדעת שבתור חברים במועדון האלפיני, הבקתות מחויבות לעשות כל מאמץ למצוא לכם פתרון לינה גם אם אין מקום (כלומר לפרוס לכם איזה מזרן במטבח אם צריך...), אל תקחו את זה כמובן מאליו, עדיין צריך להזמין מקומות. אבל במקרה חירום תדעו שיש רשת בטחון.

המחירים בבקתות שחברות במועדון הם (בערך): 10-12 יורו ללינה בחדר משותף (נקרא לאגר). 9-10 יורו לארוחת בוקר (שהיא לרוב בופה, וזה מצויין בשביל להכין סנדוויץ גם להמשך היום). 8-10 יורו למנה בארוחת ערב (בחלק מהבקתות יש גם אפשרות לתפריט מלא, כלומר מנה ראשונה, עיקרית וקינוח). 3-4 יורו לחצי ליטר בירה. 2-4 יורו לכמה דקות מים חמים במקלחת.
באופן כללי הבקתות האיטלקיות יוצאות יותר יקר, בערך 10-20 יורו יותר.

נקודה נוספת שחשוב לי לציין, בתור מטיילים לא מגרמניה (ואף לא מאירופה) אתם בהחלט תהיו נוף נדיר, ולכן חשוב מאוד להבין שאתם במידה רבה מייצגים את המקום שממנו אתם באים. אז בבקשה ממכם, תתנהגו באדיבות ובצניעות ותשאירו רושם טוב.