"שביל החלומות ממינכן לונציה" (Traumpfad München-Venedig) הוא אחד ממסלולי ההליכה היפים ביותר באלפים.
מדובר במסלול בן 28 ימים, 550 קילומטר ו20 קילומטר מצטברים של הפרשי גובה.

השביל עובר בגרמניה, אוסטריה ואיטליה וחוצה כמה מהאזורים היפים ביותר באירופה: בוואריה, טירול (צפון ודרום), ה-Karwendel, ה-Tux Alps, ה-Zillertal Alps, והדולומיטים.
כפי שניתן להבין, מדובר בשביל שרובו עובר בהרי האלפים, למעשה מטרת השביל היא חצייה של האלפים מצפון לדרום.

מלבד הנופים המדהימים השביל מספק גם חוויה תרבותית יחודית בדמות הבקתות האלפיניות, אותן בקתות בהן מעבירים את הלילות הרבים של הטיול.
השביל ניתן להליכה בחודשי הקיץ ונמשך קצת יותר מחודש (בהתחשב בימי מנוחה באמצע הדרך).

אם תפסנו את תשומת לבך, מזל טוב! אתה מוזמן להשתמש באתר זה כמקור מידע מקיף על השביל.
אם אתה עדיין מתלבט, הנך מוזמן להכנס לעמוד "מדריך ימים", לבחור יום רנדומאלי ולהתרשם מהתמונות מהשביל.
מאחלים לך טיול מדהים!
ישי ואביב.

את המסלול הגה גרמני בשם Ludwig Gassler בשנת 1977, מאז אותה שנה התפרסמו מספר וריאציות לביצוע המסלול, אך בסך הכל התוואי כמעט זהה בכולן.
המסלול אורך 28-29 ימי הליכה (תלוי בוריאציה) כאשר 23 מתוכם הם ימים הררים (החצייה עצמה של האלפים).

ההערכה נכון לזמן זה (2014) היא שכ800 אנשים עושים את המסלול בשנה, כאשר חלקם לא מבצעים את כולו בבת אחת אלא בחלקים על גבי כמה שנים. רוב ההולכים הם גרמנים, כאשר אנחנו ביצענו את השביל פגשנו המון גרמנים, 2 אוסטרים ושווצרית אחת.
לאורך המסלול לנים בבקתות אלפיניות אשר מספקות לא רק מזרן נוח אלא גם ארוחות חמות, מקלחת (אם אתם מוכנים לשלם עבור מים חמים) ובעיקר חברה טובה להעביר איתה את הימים.

בקיץ של 2014 החלטנו לעשות את השביל. אך לפני שיכולנו לבצע זאת נדרשנו ללא מעט הכנה ותכנון.
הבעיה היתה שרוב המידע שקיים על השביל כתוב בגרמנית, בין אם באתרי אינטרנט או בספרים, באנגלית קיימים אתר או שניים וכמובן שבעברית אין אפילו אתר אחד.
לכן את התכנון ביצענו עם עזרתו האדיבה של google translate, אך החלטנו עוד לפני שיצאנו למסלול שכאשר נסיים אותו נפרסם את המידע שאספנו באתר אינטרנט על מנת לחשוף את השביל למטיילים ישראלים נוספים (ואולי ביום מן הימים גם נתרגם לאנגלית). וזהו בעצם סיפורו של אתר זה.

מידע מפורט על המסלול ברמה יום יומית (ותמונות כמובן!) תוכלו למצוא בחלק "מדריך ימים". המידע שקיים שם כולל את כל המידע שאספנו לפני הטיול ואת הרשמים שלנו מהטיול עצמו. מידע זה ביחד עם המידע שמופיע ב"טיפים" ו"שאלות נפוצות" בהחלט יכול להספיק בתור רקע לצאת איתו לטיול.
בהצלחה!